Черно море вкара 107 у дома за победен старт на сезона

09-10-2022 20:06 | BGbasket.com

Черно море Тича победи Ямбол със 107:87 в първия кръг от редовния сезон на НБЛ. Силно нападение на „моряците“ им помогна да бъдат далеч напред в резултата от началото до края, а това бе и успешен дебют начело на тима на старши треньора Кирил Болшаков. В следващия кръг варненци нямат мач, а момчетата на Александър Алексиев посрещат Берое.

След равностойни първи минути „моряците“ направиха серия от 13:0, за да се откъснат напред и да затворят първата четвърт с комфортен аванс при 32:19. След отлична игра в нападение голямата разлика на домакините и стигна границата от 20 точки още преди почивката. След едно полувреме резултатът беше 53:33.

Ямбол върна една част със силно нападение след подновяването на играта и успя да стопи част от дефицита си, като последната четвърт започна при 15 точки разлика. Равностойна игра през последните минути запази разликата в полза на Черно море, а в края тимът отново я направи 20 точки.

Ейврил Уба нанзиа 25 точки и добави 9 борби и 4 асистенции за победителите, а капитанът Мартин Коцев се доближи до трипъл дабъл с 20 точки и по 9 борби и асистенции. 16 точки отбеляза Венелин Христов, а 15 – Иван Спиров (7 борби).

За Ямбол Павел Маринов отбеляза 31 точки и хвана 6 борби, а 21 плюс 5 добави Уилямс Тавареш.

Черно море бе без Цветомир Куртев, който е контузен и ще пропусне началото на сезона. За Ямбол не играха Иван Лилов, Стилиян Иванов и Амир Юсуф.