SESAME

Берое с обещаващ старт срещу Академик Пловдив

(сн. beroebasket)
10-10-2022 20:54 | BGbasket.com

Берое записа обещаващо начало на сезона в НБЛ след успех над Академик Пловдив с 94:86.

Берое започна ударно първата четвърт, по-концентрирано и добре в нападение и бързо дръпна напред.

Дарин Иванов и Корнелиус Хъдсън поведоха беройци в двубоя, а след това и съотборниците им подеха темпото. Академик, който бе без Тони Гуджино, трудно намираше ритъм в атака, а след една част изоставаше вече с 16:27.

След необходимите настройки, Академик се окопити във втората четвъртина, като успя да съкрати наполовина изоставането си.

Почивката дойде при 44:39 и остави доста от интригата за второто полувреме.

След подновяването на играта продължи размяна на далечни стрелби, а след две поредни, три минути преди края на третата част, Академик най-после поведе.

Берое не остави така нещата и не позволи да се стигне до разлика, като на няколко пъти резултатът бе изравняван. В този период играта доста се накъса с изпълнения на наказателни удари, а след хаотичен край на четвъртината за Академик, Берое успя чрез Идоджи да дръпне пак с 66:62.

Нещата се получаваха повече за старозагорци и в заключителната част, като до средата ѝ те поддържаха 4-5 точки аванс.

Берое направи силна серия в точния момент от мача, за да се откъсне с двуцифрен аванс напред с под 4 минути до края. Академик остана без кош игра около четири минути в частта, с което не си даде шанс за обрат.

Ти Кей Идоджи вкара 23 за победата, по 19 нанизаха Робърт Георгиев и Корнелиъс Хъдзън.

17 точки и 10 борби добави и Александър Тодорович.

За Академик 19 в дебюта си за тима вкара Александър Милов, 16 - Васил Бачев и 15 - Омар Крайем.