Спартак мина и през Берое за трета поредна победа

(сн. facebook.com/Beroebasketball)
23-10-2022 19:43 | BGbasket.com

Спартак Плевен продължава със силното си представяне от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Тимът продължава да е без загуба в шампионата, след като тази вечер в Стара Загора надви и Берое с 93:68, нанасяйки му първо поражение. Гостите натрупаха преднина още в началото и въпреки опитите на съперника за обрат, не я изпуснаха до последно.

В следващия кръг баскетболистите на Бойко Миленков гостуват на Шумен, докато тези на Тодор Тодоров приемат Черноморец.

Виж пазарите за трите първенства (НБА, Евролига и НБЛ ) на sesame.bg

Ти Кей Идоджи откри резултата в срещата, но след това гостите отвърнаха със серия от 7:0 и излязоха напред. Те поддържаха аванс от няколко точки в следващите минути и след една четвърт игра водеха с 22:18.

След размяна на кошове на старта, Спартак отбеляза 9 безответни точки и в средата на частта дръпна с двуцифрена разлика за първи път в мача – 33:22. Домакините успяха да се доближат на 4, но след точни стрелби на Барет Бенсън и Мартин Маринов, на почивката отборът им водеше с 45:36.

Темпото не се промени и след паузата. Нова силна серия за гостите в средата на частта ги изведе напред със 17 точки, а преди заключителната четвърт Берое намали за 53:65.

Решителният период тръгна равностойно, но силни финални минути на Спартак направиха победата му още по-изразителна. Домакините направиха 25 грешки в мача срещу едва 10, което нямаше как да не окаже влияние.

По 18 точки за успеха вкараха Николай Стоянов и Барет Бенсън. Станимир Маринов има 12 точки от 4 тройки, а по 10 точки добавиха Мартин Маринов и Ивко Ивков.

За Берое 17 точки реализира Ти Кей Идоджи. Корнелиъс Хъдсън има 13, а с по 11 са Дариъс Хол и Ерик Димитров.