След тройка със сирената Шумен изненада Берое за първа победа

Адеунми с решителния кош в мача (сн. НБЛ)
27-10-2022 20:40 | BGbasket.com

Шумен записа първа победа за сезона в НБЛ, след като се наложи над Берое със 77:74 като домакин в мач от четвъртия кръг. Срещата бе изключително оспорвана през цялата си продължителност и се реши в последната секунда. До момента шуменци са с актив 1-3, а Берое претърпя втора загуба, като има и две победи. В следващия кръг шуменци гостуват на Академик Пловдив, а старозагорци посрещат Балкан.

След много оспорвани първи минути Шумен задържа крехка преднина в края на първата четвърт, която приключи в негова полза – 19:13. Съперникът стоеше плътно зад домакините и на моменти преди почивката водачеството се смени, но шуменци останаха напред след едно полувреме при 35:32.

Темпото се запази след подновяването на играта, като след още обрати и изравнявания Шумен отново съумя да излезе напред и резултатът след 30 минути беше 57:52. Минималният аванс за домакините се запази дълго през последния период, за да се стигне до драматични последни минути.

Страхотна тройка на Корнилиъс Хъдсън за Берое изравни резултата 19 секунди преди края. Майк Адеунми реши мача в полза на Шумен с тройка със сирената, за да подари на отбора си първата победа за сезона.

Адриян Секулов регистрира 18 точки и 7 борби за победителите, 14 отбеляза Джавонте Елис, а по 13 – Георги Кендеров и Рей Идову (9 борби).

За Берое Корнилиъс Хъдсън се отчете с 24 точки и 8 борби, но и извърши 11 грешки, 12 точки отбеляза Ерик Димитров, а 11 и 7 борби – Александър Тодорович.