Берое Стара Загора категоричен срещу Шампион 2006 за пет поред

06-11-2022 18:57 | BGbasket.com

Берое Стара Загора продължава да е единственият непобеден отбор в женската А група. Днес като гост тимът се наложи над Шампион 2006 с резултат 102:48, а с тази среща приключи петият кръг от редовния сезон. Столичнки са трети към момента с актив 3-2. Следващата седмица Берое посреща Локомотив София, а Шампион отново ще има тежка задача у дома срещу Монтана 2003.

Равностойна беше само първата част от мача, като домакините стояха стабилно срещу по-класния си съперник и след нея изоставаха само с две точки – 18:20. Постепенно през втория период обаче Берое започна да налага темпото си и да трупа аванс, който се доближи до 20 точки на почивката – 51:32.

Скоро след подновяването на играта разликата рязко се повиши и до над 30 точки, а до края на срещата гостите спокойно я затвориха в своя полза.

Игровото време беше равностойно разпределено между 11 баскетболистки на победителките, а шест от тях завършиха с двуцифрен актив. 16 точки отбеляза Евгения Нацкина, 15 плюс 7 асистенции добави Гергана Иванова, а 12 точки реализира Теодора Динева.

За Шампион 2006 Мария Светославова отбеляза 15 точки, а 8 – Антония Филипова.