Георги Боянов: Имаше напрежение в нашия отбор

12-11-2022 23:54 | bta.bg

Черноморец се върна на победния път в НБЛ и триумфира за трети път през сезона. Отборът от Бургас отказа Черно море Тича с 96:84 в зала „Христо Борисов“, Варна.

Капитанът на тима Георги Боянов бе с основна заслуга за победата. Бившият младежки национал не успя да доиграе двубоя, тъй като бе дисквалифициран в четвъртия период. Крилото приключи с 19 точки, 5 борби, 1 асистенция и 4 откраднати топки за 30 минути на терена.

„Радвам се, че победихме, защото имаше напрежение в нашия отбор. Тук се играе много трудно, знам от личен опит. Черно море Тича тази година играе страхотен баскетбол, залата е пълна, атмосферата е уникална. Харесва ми, че публиката тук създава такава атмосфера, все едно е плейофен мач. Така че всяка победа тук, когато си гост, е наистина голяма победа.

Мисля, че тръгнахме много, много добре, водихме след първата и втората част с над 20 точки. Това ни даде комфортна преднина, за да задържим до края. И аз не можах да разбера защо ми свириха техническо нарушение. Щом така са решили, не мога да споря със съдиите".

Тагове: НБЛ - мъже, Черноморец, Георги Боянов