Безкомпромисен Берое Стара Загора продължава без загуба при жените

13-11-2022 15:48 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа шестата си победа в женската А група и продължава да е единственият отбор без загуба до момента. Днес тимът се наложи над Локомотив София като домакин с резултат 82:29, след като не допусна двуцифрен брой точки в коша си в никоя от частите. Локомотив е с победа и пет загуби до момента, а в следващия кръг ще гостува на Академик Пловдив. От своя страна Берое ще се готви за дербито на шампионата срещу Монтана 2003 като гост.

След силно начало за домакините разликата започна бързо да расте и само в рамките на първата част стигна 20 точки. Темпото се запази и през следващите 20 минути, за да се доближи авансът на гостите до 50 точки. В края отборите просто доиграха срещата.

Всички 11 баскетболистки, играли за победителките, се разписаха в мача. 15 точки и 6 асистенции записа Теодора Динева, а по 10 отбелязаха Цветомира Шаренкапова, Сиара Ростън (10 борби) и Евгения Нацкина.

За Локомотив 11 точки и 6 борби регистрира Маргарита Иванова, а Ренета Димитрова се включи със 7 точки и 10 борби.