Три поред за Балкан след драма срещу Черноморец

(сн. balkan-basket.com)
19-11-2022 19:42 | Мария Маринова

Балкан записа трета поредна победа в Националната баскетболна лига. На свой терен в „Арена Ботевград“ тимът надви трудно Черноморец с 83:78. Мачът премина през куп обрати, като съставът на Тони Дечев пропиля двуцифрена преднина, но все пак измъкна успеха в края.

В този двубой гостите бяха без Джъстин Уотс и Симеон Лепичев, докато в игра за „зелените“ се завърнаха Христо Захариев и Константин Тошков.

След този двубой Балкан е с баланс 3-2, като за отбора предстои серия от гостувания, първото от които ще е на Опава във ФИБА Къп. Черноморец има три победи и четири загуби, а в следващия кръг почива.

Домакините поведоха с 6:1 след поредни тройки на Димитров и Суарес, но националът бързо натрупа две лични нарушения. Бургаският тим на свой ред отвърна със 7 безответни точки и излезе напред. Черноморец имаше леко предимство в следващите минути и след първата част водеше с 24:23, въпреки че само трима негови играчи се бяха разписали до момента – Революшън, Титков и Мойен.

Баскетболистите на Васил Евтимов дръпнаха с 32:27 малко след началото на втория период, но след това Балкан вкара 10 поред, преди серията да бъде прекъсната от  Боянов. Подемът в играта на домакините обаче продължи и на почивката те се откъснаха с най-големия си аванс до момента – 47:38.

Кош на Суарес след подновяването на играта направи разликата двуцифрена за първи път в срещата. Отборът на Тони Дечев водеше и през цялата трета четвърт, но в последните близо три минути от нея не успя да отбележи. Черноморец се възползва и след нова серия от 10:0 и добро включване на Туту, преди последната част намали за 57:59.

Натискът на гостите се засили и шест минути преди края тройка на Боянов изведе тима напред при 65:64. Те поддържаха аванс в следващите минути, но шампионите не позволяваха разликата да скочи и след поредни тройки на Дипларос и Иванов обърнаха за 73:71. Преднината им скочи до 7 и те успяха да удържат водачеството си до последно, макар съперникът да бе много близо до нов обрат.

Най-резултатен за победителите бе Павлин Иванов със 17 точки.

За Черноморец с 21 точки и 15 борби е Макол Мойен.