Отново отличен Везенков за победа №7 в Евролигата

(сн. Twitter)
24-11-2022 23:09 | BGbasket.com

Александър Везенков за пореден път бе най-добър за своя Олимпиакос, в мач от 10-я кръг на Евролигата.

За гръцкия гранд това бе седми успех в надпреварата и дойде след 86:76 над Алба Берлин.

Везенков игра 32 минути за 24 точки, 6 борби и 2 асистенции, като бе 6/6 за две точки и 6/6 от наказателната линия.

Алба не се даде лесно в Пирея, като води в големи периоди от първата и втората част. Разликата така и не мина повече от 5 точки през това полувреме, а почивката дойде при 39:38.

Олимпиакос стартира със силна серия третата част преди да позволи на Алба да се върне отново в мача.

Едва в последната четвърт след ново избухване за домакините вече им даде по-солиден аванс от 7-9 точки и те повече не се отпуснаха.

С важни изяви за победата бе и Костас Папаниколау с 19 точки и 9 борби, Жоел Боломбой добави 12 и 2 борби.