SESAME

Рилецо мина през Академик Пловдив за 7-0

26-11-2022 20:50 | BGbasket.com

Рилски спортист продължава да е единственият отбор в НБЛ без загуба до момента. Като домакини в седмия кръг самоковци се наложиха над Академик Пловдив с разгромния резултат 95:60. Рилецо вече има 7 успеха и на върха в класирането. Пловдивчани са с актив 1-5 и остават в долната част на класирането. В следващия кръг Рилски посреща Ямбол, а Академик гостува на Спартак Плевен.

В ударна първа част домакините поведоха с 14:2, а до края ѝ нанизаха цели 33 точки, за да се откъснат далеч на пред за 33:11. Темпото спадна леко до почивката, като Рилски спортист диктуваше случващото се на терена и успя да увеличи разликата си още за 55:28. След нова част изцяло в полза на самоковци те се откъснаха и над 40 точки напред, а мачът остана просто да се доиграе.

Всички в състава на Рилецо бяха в игра и записаха точки. Димаджио Уигинс записа 14 точки и 5 борби, 11 отбеляза капитанът Чавдар Костов, а Еван Бати – 10 плюс 5 борби и 4 асистенции.

Томислав Минков направи дабъл дабъл за Академик – 15 точки и 11 борби, а Тони Гуджино добави 14 плюс 8. За тима не играха Николай Николов и Омар Крайем, които са контузени.