Берое удари ЦСКА в интересен мач и спря тежката серия

28-11-2022 21:04 | BGbasket.com

Берое победи ЦСКА като домакин с резултат 85:81 в последния мач от седмия кръг на НБЛ. Отборите изиграха доста интересна и оспорвана среща, преминала през много обрати и изравнявания. С победата старозагорци вече имат актив 3-4 и прекратиха серията си от четири поредни поражения. ЦСКА е с 2-4, а това беше трета поредна загуба за тима. В следващия кръг Берое гостува на Левски, а „червените“ приемат Черноморец.

Мачът започна със серия от 8:0 за ЦСКА, но домакините бързо наваксаха и успяха да обърнат резултата. В крайна сметка след една част „червените“ водеха с 21:19, а вече имаше обещание за интересен мач. Темпото се запази през втория период, но след серия от 10:3 в средата му Берое натрупа двуцифрена преднина. Този път ЦСКА успя да навакса, след което се стигна до няколко обрата за 46:45 на почивката в полза на старозагорци.

Нови оспорвани минути и нова поредица обрати белязаха третата четвърт на мача, като в края ѝ ЦСКА успя да се задържи напред в резултата и да я затвори при 64:57. Нов обрат обаче настъпи през последния период, когато Берое направи серия от 13:4, за да поведе със 74:71. След още няколко изравнявания Берое поведе с три точки, а размяна на наказателни удари запази статуквото до 40 секунди преди края. Размяната на фаулове продължи до края и Берое удържа победата.

Петима баскетболисти на победителите записаха двуцифрен актив, като 20 точки и 6 борби регистрира Корнилиъс Хъдсън. 18 точки, 5 борби и 4 асистенции добави Александър Тодорович, а 16 (4 тройки) отбеляза Дарин Иванов.

За ЦСКА Зейн Ноулс регистрира дабъл дабъл от 24 точки и 10 борби, а 22 отбеляза Дерил Оуенс.