Бойко Миленков: Изгубихме организация през второто полувреме

02-12-2022 12:49 | balkanleague.net

Берое записа първа загуба през сезона в Балканската лига. Тимът отстъпи на израелския Апоел Беер Шева с 61:109 като гост.  Старши треньорът Бойко Миленков смята, че голямата разлика се дължи на липсата на организация през второто полувреме. Ето какво още сподели той пред официалния сайт на регионалната надпревара:

Трудна загуба за нас, разликата е доста голяма. Нашата програма е доста натоварена през този месец, трябва да изиграем седем мача в рамките на 20 дни. Ако мачът бе по-равностоен, имах идеята да използвам по-широка ротация, но домакините водеха през голяма част от мача. Играхме повече с българските играчи и това е причината за голямата разлика в този двубой. Може би пак щяхме да загубим, ако бях използвал целия състав, но разликата щеше да е по-малка.“

„Този уикенд ни предстои нов мач, който е от българското първенство. Изгубихме организация през второто полувреме, но това е нормално, когато не разчитам толкова много на основните баскетболисти“, завърши Миленков.

Тагове: Балканска лига, Берое, Бойко Миленков