Фаб Файв с обрат срещу Правец на Запад

(сн. ББЛ)
04-12-2022 19:42 | BGbasket.com

Фаб Файв надви Правец със 73:66 в зала „Триадица“ в София в единствения мач от регион Запад, изигран днес. Победителите наваксаха изоставане от 16 точки в хода на срещата, за да спечелят.

След равностойни начални минути, баскетболистите на Иван Коцев взеха инициативата и след първата част поведоха с 21:13. Преднината им достигна 16 през втория период, но на почивката съперникът намали за 34:41.

Подемът в играта на столичния тим продължи и след паузата, като преди последната четвърт той вече бе напред с 59:52. Фаб Файв на свой ред дръпна с двуцифрена разлика в оставащото време и удържа водачеството си, въпреки опитите на Правец за нов обрат.

Георги Кръстев бе най-резултатен за победителите с 19 точки, Мартин Горунов добави 14, с 12 и 15 борби е Георги Митровски.

За съперника над всички бе Данаил Христов с 23 точки и 14 борби.