ЦСКА реши нещата срещу Черноморец за четвърт час

05-12-2022 20:50 | BGbasket.com

ЦСКА записа трети успех в НБЛ, след 80:63 срещу Черноморец на свой терен.

Това бе и най-изразителната победа за "червените" до момента.

Двубоят се реши в края, в последните 12-13 минути със силна серия на ЦСКА, но като цяло бе лишен от особени баскетболни достойнства.

Лидерът на ЦСКА Венцислав Петков отново бе на разположение на треньорския щаб и даде добър тон на мача с две ранни тройки, но от другата страна Черноморец доминираше в подкошието. Бургазлии бяха по-добри в борбата, за да компенсират малко ужасните проценти в нападение.

На два пъти ЦСКА поведе с 5 точки в първата част, само за да допусне бързо гостите да се върнат. След 10 минути разликата бе само точка - 18:17.

В още по-малко атрактивна втора четвърт, ЦСКА дръпна в един момент със 7, но три минути преди почивката Черноморец обърна отново.

Паузата дойде при 35:33 за гостите, след като Симеон Лепичев отбеляза почти със сирената.

В пръвите моменти от второто полувреме Черноморец имаше леко преимущество, но тук ЦСКА бе отборът с обрат в края на частта. След две поредни тройки - на Алекс Симеонов и Райли Оуенс, се стигна и до най-голямата преднина до момента от 8 точки.

Добрата поредица за ЦСКА продължи и в заключителната четвърт, като с първия кош в нея "червените" взеха двуцифрена преднина.

Черноморец се отказа от битка в средата на четвъртата част, когато разликата мина 15 точки.

В междинния кръг ЦСКА гостува в Ямбол, а Черноморец има мач чак в събота срещу Берое, тъй като изигра своя от 9-и кръг миналия месец.

Повечето разнообразие за ЦСКА от пейката бе ключ към успеха.

От там дойдоха 33 точки - 18 на Зейн Ноулс и 15 от Райли Оуенс. 15 вкара и Алекс Симеонов с 12 борби, 14 записа Джордан Калахан.

Георги Боянов вкара 19 точки и 12 борби.