Берое взе победа като гост в Бургас след силна последна част

10-12-2022 20:54 | BGbasket.com

Берое записа четвъртата си победа за сезона в НБЛ като гост на Черноморец с резултат 78:71. Отборите изиграха много оспорван мач, преминал през доста обрати, но след по-силна игра в последната десетка старозагорци подпечатаха победата. До днес двата отбора бяха с еднакъв актив, но сега Берое мръдна нагоре в класирането с 4-5, а бургазлии са с 3 победи и 6 загуби. В следващия кръг Берое посреща Черно море Тича, а Черноморец посреща Ямбол.

След няколко обрата през равностойната първа четвърт отборите дадоха заявка за интересен мач, което и се случи впоследствие. Гостите водеха с 19:17 след 10 минути игра, а след силни минути в началото на втория период разликата скочи до цели 14 точки. Черноморец обаче успя да я намали и да остане близо до съперника си на почивката за 33:40.

Серия от 14:3 в полза на Черноморец за начало на третата част обърна мача и тимът започна да диктува темпото. Домакините останаха напред в резултата 30 минути след началото за 55:51. Страхотно начало на последната десетка за Берое с добро темпо и пет вкарани тройки върна водачеството на тима, а той се задържа дълго напред в резултата. Въпреки че Черноморец беше в мача до самия край, по-силната игра в края донесе победата на Берое.

Ти Кей Идоджи записа 20 точки и 6 борби за победителите, а дабъл дабъл от 18 точки и 11 борби добави Дариъс Хол. С 12 точки, 8 борби, 6 асистенции и 4 отнети топки се отчете Корнелиъс Хол.

В игра за бургазлии влезе 44-годишният помощник-треньор на тима Михаил Капитанов, което го прави най-възрастния баскетболист в НБЛ. По-рано в българския шампионат Христо Борисов игра на 47 години.

За Черноморец Мунис Туту регистрира 27 точки и 4 асистенции, а Кинг Револушън завърши с 19 точки и 9 борби. Тимът бе без основни играчи днес - контузените Георги Боянов и Симеон Лепичев.