SESAME

Академик Пловдив спря лошата серия срещу Берое у дома

(сн. facebook.com/plovdivbb)
21-12-2022 20:48 | BGbasket.com

Академик Пловдив записа категорична победа като домакин на Берое с резултат 92:72 в мач от 12-ия кръг на НБЛ. По този начин пловдивчани прекратиха серията си от пет поредни загуби. Те продължават да са в дъното на класирането заедно с Шумен с актив 2-9. Берое пък е с 5 победи и 6 загуби в средата на таблицата. В следващия кръг Академик посреща Черноморец, а БероеЯмбол.

Гостите от Стара Загора имаха преднина дълго през първата четвърт, като след нея водеше с резултат 22:17. Отлична серия от 11:2 за Академик малко преди почивката обърна резултата, а след няколко оспорвани минути резултатът бе равен при 44:44 в края на полувремето.

След подновяването на играта пловдивчани започнаха постепенно да трупат аванс, като в края на третия период той вече беше 9 точки при 67:58.

Домакините запазиха преднината си и през последната десетка, а серия от 11:0 подпечата успеха им, като ги изведе с цели 20 точки напред.

Победителите доминираха категорично в борбата – 52:36, подадоха си повече асистенции и имаха по-добра успеваемост в стрелбата от игра. В игра за старозагорци влязоха едва седем баскетболисти, което се отрази на тима, а точките от пейката бяха 50:9 в полза на Академик.

Александър Милов записа 23 точки и 5 борби за победата на отбора си, 13 точки, 7 асистенции и 6 борби добави Васил Бачев, а по 10 отбелязаха Кръстан Кръстанов (9 борби) и Махмут Давидов.

За Берое Корнилиъс Хъдсън регистрира 16 точки, 8 асистенции и 7 борби, 15 точки и 8 борби записа Ти Кей Идоджи, а по 12 вкараха Роберт Георгиев и Дарин Иванов.