Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн. facebook.com/rilskibasketcom)

22-12-2022 12:11 | BGbasket.com

Девойките на Рилски спортист бяха избрани за Отбор на годината в Самоков. Отличието на тима бе връчено на официална церемония, която се проведе в сряда в „Арена Самоков“. Треньор на годината пък е Маргарита Маринкова.

През 2022 г. те спечелиха Световните ученически игри в Белград като представители на ПГ „Константин Фотинов“, сребърните медали от Държавното първенство за девойки до 19 години и Купата в същата възраст. По-малките от тях пък станаха шампиони и при момичетата U16.

На второ място завърши мъжкият тим на Рилски спортист, който изпрати една много добра година, в която стана вицешампион в НБЛ, носител на Купата и Суперкупата на България.

В класацията „Спортист на годината“ пък Деница Манолова влезе в призовата тройка на най-добрите атлети.

Награди за успехите си през годината получиха още отборът на Рилски спортист за момичета U12 (шампион на България), тимът за момичета U14 (вицешампион на България и Носител на Купата на БФБ), както и съставът при юношите U16, който е с бронз от шампионата.