Забележителен старт на Първа тройка при дамите

(сн. BGbasket.com)
07-01-2023 17:48 | BGbasket.com

Монтана 2003 се наложи със 77:74 над Рилски спортист във впечатляващ първи мач от втория етап на женското първенство - Първа тройка.

Двубоят бе оспорван до последната секунда, като Рилски имаше стрелба за равенство в редовното време.

В края малко повече опит и по-силна борба в подкошието се оказа разковничето за успеха на домакините.

Вероника Джикова регистрира трипъл-дабъл с 22 точки, 12 борби и 13 асистенции за Рилецо, но в края самоковки не стигнаха до обрат.

Срещата мина през 10 равенства и 7 смени на водачеството.

През първото полувреме никой не успя да вземе по-сериозна преднина, като Монтана спечели минимално първата част, но втората бе за Рилецо.

В третия период нещата отново вървяха кош за кош и преди заключителната четвърт резултатът бе 56:54.

Монтана направи решаващ рейд в началото на последната четвърт, като се откъсна с 8 напред.

Това бе и най-голямата разлика в мача, за който и да било от двата отбора, но даде нужното самочувствие за Монтана.

Рилски спортист не се отказа да търси нов обрат, като завърши мача със серия от 5-0 и шут за три точки, но не успя да измъкне повече от зала Младост.

21 точки и 11 борби за успеха отбеляза Габриела Николова, Александра Петрова добави 16 и 9 борби, а дебют за Монтана направи и Валентина Горанова.

Рилецо бе без старши треньора си Меги Маринкова и бе воден от Любомир Киров в двубоя. Освен трипъл-дабъла на Джикова, 23 точки и 11 борби отчете Деница Манолова, а 19 вкара Радина Илиева.