Монтана 2003 отказа босненки за една четвърт

(сн. chervenkarton.com)
11-01-2023 19:47 | BGbasket.com

Монтана 2003 започна с хубава победа втория етап на Адриатическата лига за жени. Монтанчанки се наложиха над босненския Орлови с 93:61.

Новото попълнение на Монтана 2003 Шерийн Сътърланд дебютира силно, а момичетата на Николай Господинов показаха стабилни изяви и в новия си облик без доскорошните американки.

Първата четвърт бе много равностойна и във втория период също играта вървеше кош за кош. Паритетът на почивката бе пълен - 46:46.

Всичко се реши с фантастична трета част за Монтана, както и серия от 17-0 в нея. Домакините позволиха един-единствен кош от игра в десет минути и спечелиха четвъртината с 25:4.

Оттам Орлови нямаше реални възможности да стопи изоставането и в последната част само се оформи солидната разлика.

Анджелика Митрашинович поведе Монтана с 26 точки, 19 борби, 10 асистенции и 5 откраднати топки за трипъл-дабъл само в 28 минути.

Сътърланд добави 13 точки и 19 борби, 13 вкара Валерия Алексиева и 11 - Габриела Николова.