Черно море удължи мъките на Спартак Плевен

22-01-2023 20:33 | BGbasket.com

Черно море Тича записа петия си успех в Националната баскетболна лига. Баскетболистите на Кирил Болшаков постигнаха дълго очаквана победа при домакинството си на Спартак Плевен с 86:77 в своята зала “Христо Борисов” в двубой от 17-ия кръг на първенството. Двубоят бе без публика заради наказание на домакините.

Така “моряците” се изкачват до деветото място във временното класиране с баланс от 5 победи и 10 загуби, докато Спартак Плевен остават на шеста позиция с баланс от 7-8 и в серия от седем последователни поражения.

Двата тима започнаха срещата равностойно, но Спартак успя да излезе напред в резултата с 4 точки. Не след дълго Черно море изравни, а в края на периода точно попадение от тройката на Станимир Маринов изведе тима от Плевен с 23:18.

Варненци намериха правилния ритъм за игра и направиха силна серия от 17:0. Едва в осмата минута баскетболистите на Любомир Минчев отбелязаха първия си кош, но Черно море се отправи към съблекалнята на почивката с преднина от 6 точки при 40:34.

Не дълго след подновяването на играта Спартак Плевен съумя да стопят леко изоставането си, но състезателите на Кирил Болшаков продължиха да бъдат лидери в резултата. След пет минути игра Черно море за първи път достигна до двуцифрен аванс и в края на периода удържа преднината си при 66:54.

Равностойната игра между двата състава се запази и през последната четвърт. Колкото и да се опитваха Спартак да стопят изоставането си, “моряците” не им оставиха шансове и задържаха актива си, за да се поздравят с победата.

Мартин Йорданов бе над всички в срещата и завърши с 23 точки, 21 добави Тач Ънру. Дабъл-дабъл записа Ейврил Уба с 16 точки и 22 борби, 14 точки отбеляза Михаил Молдова, Мартин Коцев е с 10 и 7 борби.

За Спартак Плевен Самаджи Хейнс-Джоунс бе най-резултатен с 18 точки, по 13 записаха Станимир Маринов (5 асистенции) и Седариан Рейнс (7 борби), Николай Стоянов добави 11 топки, с 10 е Ивко Ивков.