Черноморец с четири поред, настигна ЦСКА и Спартак по победи

11-02-2023 21:01 | BGbasket.com

Черноморец записа четвърта поредна и общо десета победа за сезона в НБЛ. Бургазлии се наложиха над Берое като гости с резултат 91:79 след мач, преминал на приливи и отливи за отборите. В крайна сметка Черноморец беше напред през повечето време и успя да запази преднината си в края. Тимът е с актив 10-9, какъвто има и Спартак Плевен, а ЦСКА е с 10-8 веднага след челната тройка в класирането. Старозагорци пък са с 8 победи и 11 загуби и заемат седмото място към момента. В следващия, последен за второто завъртане, кръг Черноморец гостува на Ямбол, а Берое – на Черно море Тича.

След много оспорвани първи минути гостите завършиха откриващата част със силна серия от 12:3 и се откъснаха напред за 25:16 след края ѝ. Разликата стана и двуцифрена в началото на втория период, но на свой ред домакините имаха силен края на част и след 17:4 се доближиха едва на две точки от съперника си при 40:42.

До средата на третата част преднината на Черноморец отново стана двуцифрена, но Берое и този път успя да я стопи и да изравни резултата след 30 минути при 61:61. Бургазлии направиха нова серия – 13:2 за начало на последния период, като този път успяха да се задържат напред по-дълго. Интригата обаче се запази до края, след като при оставащи по-малко от три минути домакините се приближиха само на три точки. Девет безответни точки за Черноморец обаче решиха окончателно мача в негова полза.

Мунис Туту записа 27 точки, 7 борби, 5 асистенции и 4 отнети топки за победителите, 23 вкара Джордан Тъкър, а с 18 точки и 7 борби завърши капитанът Георги Боянов.

Дабъл дабъл за Берое записа Ти Кей Идоджи – 18 точки и 10 борби, Дариъс Хол добави 16 точки, 6 асистенции и 5 борби, а Роберт Георгиев отбеляза 15.