Седмата поредна победа на Черноморец донесе седма поредна загуба на Академик

11-03-2023 20:48 | BGbasket.com

Черноморец победи Академик Пловдив като домакин с резултат 94:70 в мач от 24-ия кръг на НБЛ. Бургазлии бяха категорични, трупайки преднина още от първата четвърт, в която се откъснаха напред. Това беше техният седми пореден успех за тях, като техният актив е 13-9. Пловдивчани пък претърпяха седмо поредно поражение и до момента са с 6-16. В следващия кръг в сряда Черноморец гостува на лидера Рилски спортист, а Академик – на Ямбол.

Силно начало на мача за Черноморец помогна на тима да натрупа двуцифрен аванс още през първата част за 23:13. Тимът продължи да удържа съперника си до почивката, като позволи едва 26 точки в коша си за едно полувреме, за да поведе с 42:26. Третата четвърт бе по-равностойна, но това само запази статуквото и Черноморец продължаваше да има комфортен аванс. След нея резултатът беше 70:46, а в оставащите десет минути мачът просто бе доигран.

Берк Мехмед записа 24 точки (6/7 от тройката) за победителите, 16 точки и 7 борби добави Джордан Тъкър, а с 15 и цели 17 асистенции приключи Мунис Туту.

За Академик 12 точки и 5 борби записа Евгени Хаджирусев, а с 11 точки се отчете Джейлън Минет.