Спартак Плевен не изпита затруднения срещу Берое

15-03-2023 21:11 | BGbasket.com

Отборът на Спартак Плевен записа победа в 25 кръг от Националната баскетболна лига. Баскетболистите на Любомир Минчев категорично надиграха Берое със 105:81 като домакин в зала „Балканстрой“, Плевен.

С този успех Спартак разполага с актив от 12 успеха и 11 поражения, докато Берое е с баланс 11:12.

Спартак Плевен откри резултата в двубоя и поведе с лек аванс. Берое съумя да навакса крехката преднина на противника и до края на периода двата състава вървяха рамо до рамо, като лидерството се смени няколко пъти. Последните секунди от първата четвърт точно попадения на Ивко Ивков и Станимир Маринов изведоха Спартак с точка преднина – 27:26.

Добри изяви на Седариан Рейнс през вторите десет минути в подкошието позволиха на тима от Плевен отново да излезе напред в резултата -37:31. Божидар Аврамов също се включи с точен мерник от наказателната линия, за да осигури на състава си за първи път двуцифрена преднина в двубоя на почивката – 50:40.

След възобновяване на играта Спартак наложи своето темпо и бързо успя да увеличи аванса си – 65:46. До края на третия период разликата достигна 30 точки, а шансовете на Берое за обрат намаляваха.

Заключителният период започна със серия от 12:5 за гостите, която скъси леко изоставането им. Това обаче съвсем не бе достатъчно за късен обрат в мача и единствено остана да бъде оформен крайния резултат на срещата.

За успеха най-резултатен бе Николай Стоянов с 18 точки, Седариан Рейнс завърши с 16, близо до дабъл-дабъл остана Николай Маринов с 15 точки и 9 борби, Цветомир Чернокожев записа на сметката си дабъл-дабъл с 14 точки и 10 борби, 12 отбеляза Божидар Аврамов, с 10 е Ивко Ивков.

Над всички в срещата за отбора на Берое е Дариъс Хол с 25 точки и 8 борби, 13 добави Данджел Пюрифой, с 10 завърши Келси Барлоу.