Олимпиакос си направи трудно дерби с ПАО, но продължава непобеден

(сн. facebook.com/olympiacosbc)
19-03-2023 17:55 | BGbasket.com

Олимпиакос спечели още едно голямо гръцко дерби и продължава непобеден в първенството, след 76:74 срещу Панатинайкос в ОАКА.

Александър Везенков и компания са 18-0 в местната лига, а ПАО остава втори с актив 14-4.

Везенков бе пазен много активно от "зелените" и остана с 9 точки и 6 борби, за 24 минути на терена.

Вместо това обаче Янулис Ларендзакис пое инициативата и поведе Олимпиакос към успеха.

Първата част бе равностойна, въпреки едно леко откъсване на гостите от Пирея, и завърши 21:21.

Във втория период силна серия от 10-0 изстреля напред Олимпиакос, за най-голямата разлика от 12 точки в мача.

На почивката двата тима се оттеглиха при 38:46, а дълго време в третия период отново гостите владееха играта и поддържаха преднина.

Панатинайкос обаче стреляше добре от разстояние и се върна само на точка от противника при 58:59.

Олимпиакос излизаше пак напред, само за да се върне ПАО отново в мача до последно. Включително в заключителната минута отново разликата бе едва една точка. Тогава МакКисик вкара един фаул, а Олимпиакос направи силна последна защита, за да вземе победата.

Ларендзакис с 13 бе най-резултатен за успеха, за ПАО Дуейн Бейкън вкара 17.