Академик навакса 10 точки пасив за една част и обърна Черно море

29-03-2023 21:53 | BGbasket.com

Академик Пловдив победи Черно море Тича като домакин с 92:85 в мач от 26-ия кръг от редовния сезон на НБЛ. В интересен мач пловдивчани наваксаха пасив от 10 точки преди последната част и успяха да обърнат мача и да запишат втори пореден успех. Те вече имат 8 победи и 16 загуби и са осми в класирането, а варненци са предпоследни с 6-17. В следващия кръг Академик посреща Шумен, а Черно море – лидера Рилски спортист.

Много равностойна първа четвърт премина с леко предимство на домакините, които имаха две точки аванс след нея при 24:22. Темпото се запази до почивката, като Академик остана напред с минимален аванс при резултат 47:46. След няколко смени на водачеството Черно море завърши третия период със серия от 16:2, за да се откъсне напред при 73:63. Още в началото на последната част обаче Академик започна бързо да топи разликата и малко след средата ѝ отново беше напред при 81:80. След нови две смени на водачеството Академик направи добра серия и след 7:1 затвори мача в своя полза.

Джейлън Минет записа 18 точки за победителите, 15 добави Васил Бачев, а 12 – Александър Милов.

За Черно Море Тач Ънру регистрира 26 точки, 18 и 9 борби добави Мартин Йорданов, а 16 плюс 8 – Иван Спиров.