Шоутайм и Светкавица с победи за край на редовния сезон на Изток

(сн. ББЛ)
30-03-2023 23:21 | BGbasket.com

Шоутайм и Светкавица спечелиха последните мачове от редовния сезон в регион Изток на ББЛ А група.

Шоутайм, който отдавна си бе осигурил първото място във временното класиране, надви Шумен -2 с 93:68 в залата на Икономическия университет.

Варненският тим водеше почти през цялата първа част, но след края й резултатът бе равен – 22:22. Преднината на гостите стана двуцифрена през втория период, но на почивката ИУ обърна за 40:36. Баскетболистите на Кирил Петров обаче изиграха много резултатно второ полувреме и след като още след третата част дръпнаха с 18, до края нямаха проблем да спечелят убедително.

Красимир Димитров бе най-резултатен за успеха с 25 точки, Джъстин Сътън е с 22, 21 има Веселин Георгиев, а 12 добави Александър Иванов. За Шумен -2 Пламен Русков се отчете с 15 точки, 14 вкара Веселин Байчев, а 12 има Станислав Бънков.

Светкавица записа първа победа за сезона, след като на свой терен в зала „Дечко Стефанов“ в Търговище се наложи над Ънстопабъл с 83:77. Победителите вкараха двойно повече тройки от съперника си – 16 срещу 8.

Двубоят започна много оспорвано, а след десет минути игра тимът от Добрич имаше минимално предимство при 16:15. Той обаче реализира едва 6 точки през втория период и на почивката съперникът му се откъсна с 41:22. Високата резултатност се запази и след паузата, като Светкавица поддържаше двуцифрена разлика почти през цялата трета четвърт и след края й бе напред с 65:48. Ънстопабъл заличи голяма част от пасива си в оставащото време, но до пълен обрат така и не се стигна.

Васил Василев бе над всички за успеха с 27 точки. Александър Янчев реализира 21, с 19 и 10 борби е Николай Ненов.

За съперника Кирил Кънев се отчете с 23 точки, 8 борби и 8 асистенции. Кирил Кирилов е с 16 точки и 13 борби, Добромир Шерингов има 12 точки, с 10 е Георги Арнаудов.