U19: Драма в края реши ЦСКА-Академик, Балкан уверено първи

(сн. facebook.com/Balkan.Botevgrad)
11-05-2023 19:54 | BGbasket.com

Балкан записа втора убедителна победа в група А от финалите за юноши - 76:54 над Дунав Русе и държи първото място в нея.

Дербито от ден 2 в групата бе наистина жестоко, между ЦСКА и Академик Бултекс 99 и завърши с минимален успех на столичани с 88:85.

Двубоят премина през дузина обрати и много равенства, а ЦСКА пропиля аванс от 15 точки във втората част. "Червените" имаха преднина от 28:22 след първата част, дръпнаха в средата на втората, но Академик завърши отлично полувремето и скъси само до две - 47:45 на почивката.

Така продължи и третия период, в който играчите се бяха захапали здраво в битката, но без някой да излезе напред. Академик направи обрат в четвъртата част, и дори поведе с 5 точки, а оттам нещата съвсем се завърнаха, като двата тима си сменяха водачеството.

Минута и половина преди сирената Академик бе с точка напред, но Александър Александров отбеляза важни пет точки, а Мартин Русев подпечата победата от наказателната линия. Пловдивчани направиха и грешки в тези последни моменти, за да отстъпят победата.

С 20 точки, 11 борби и 4 асистенции най-полезен за успеха бе Владимир Нанкински, по 19 вкараха Александров и Георги Цеков.

За Академик Кръстомир Михов и Йоанис Кикрилис вкараха 62 от 85-е точки за тима - Михов записа 41 и 11 борби, а Кикрилис записа 21 и 9.

Балкан отстреля Дунав от тройката, с 15 срещу 4 точни удара от разстояние.

Ботевградчани водиха от началото до края, като най-голямата разлика дойде в края на третата част и стигна 30 точки.

Мирослав Ралчев успя да даде минути и на всичките си играчи, като титулярите му играха малко, а Илиян Пищиков - само пет минути.

Хрисимир Маринов записа 13 точки, по 11 добавиха Александър Гавалюгов и Стефан Михайлов.

Кристиян Далов записа 11 за Дунав, толкова добави и Емил Найденов.