БУБА и ЦСКА ще играят за петото място при юношите U19

(сн. BGbasket.com)
13-05-2023 15:11 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол и ЦСКА са двата отбора, които ще играят за петото място на Държавното първенство за юноши U19. Те записаха победи в предпоследните си мачове от турнира в „Арена Ботевград“.

В първата среща за деня БУБА надви Дунав Русе с 82:75.

Столичният тим взе инициативата малко след началото на мача, като водеше почти през цялото време. В началото на последната част преднината му достигна и 15 точки, но русенци не се отказаха и четири минути преди сирената стигнаха до пълен обрат. Последва размяна на кошове, но след серия от 11:3 в края БУБА измъкна успеха. В последните почти две минути обаче русенци бяха без своя старши треньор Николай Николов, който получи две поредни технически нарушения от съдиите и бе изгонен.

Иван Димитров бе над всички за победителите с 23 точки, 15 вкара Александър Жилев.

За Дунав Теодор Трифонов завърши с 21 точки и 8 борби, но и 7 грешки, Кристиян Дялов записа 17 точки и 9 борби.

ЦСКА също спечели мача си днес, след успех срещу Доростол със 75:61.

Отборът от Силистра водеше почти през цялото първо полувреме, макар и без да успее да натрупа по-солидна преднина, но на почивката армейците обърнаха за 41:33. Те дръпнаха и с 14 след паузата, но преди решителната четвърт разликата от 8 се запази – 62:54. Доростол свали и до 5 в оставащото време, но до нов обрат така и не се стигна.

Дабъл-дабъл за победителите записаха Мартин Русев (19 точки и 11 борби) и Кристиян Челенков (18 точки и 15 борби).

За съперника, който бе и с по-къс състав, Михаил Калинов има 24 точки и 7 борби, Преслав Димов записа 15 точки и 11 борби.