Хебър Б и Ахил допълниха Топ 4 в ББЛ Б група

(сн. ББЛ)
02-06-2023 23:14 | BGbasket.com

Хебър Б - Ахил е вторият полуфинал в ББЛ Б група през този сезон.

Хебър Б си гарантира място в Топ 4 след успех срещу Светкавица Б с 84:62 след по-стабилна игра в подкошието. Първото полувреме бе с ниска резултатност, но отборът от Пазарджик взе инициативата още в началните минути и на почивката се оттегли при 34:25 в своя полза. Тимът изигра много силна трета част, след която се откъсна с 25 точки аванс, което на практика и окончателно реши мача в негова полза.

Дабъл-дабъл за победителите от 23 точки и 12 борби направи Николай Нинов, със 17 точки и 14 борби е Методи Илиев.

За състава от Търговище по 14 точки реализираха Владимир Маринов, Венелин Първанов (9 борби) и Милен Атанасов.

В последния мач за деня Ахил отстрани шампиона в регион Център Дрийм Тийм Троян след победа с 67:56. Двата отбора изиграха много оспорвано първо полувреме. Столичният тим поведе с точка след десет минути игра, но на почивката съперникът обърна за 33:32. Ключова и тук се оказа третата четвърт, след която Ахил дръпна и с двуцифрена разлика и до края не изпусна преднината си.

С 25 точки за успеха се отчете Калоян Славев, а близо до трипъл-дабъл бе Георги Кучков с 9 точки, 14 борби и 15 асистенции.

За тима от Троян над всички бе Цветослав Острев с 18 точки, 13 борби и 7 асистенции, 14 точки вкара Йордан Църов.