Трилър и 20 тройки донесоха бронза на МУ Варна в ББЛ Б група

(сн. ББЛ)
04-06-2023 17:24 | BGbasket.com

МУ Варна спечели бронзовите медали в ББЛ Б група през този сезон. В истински трилър в Стара Загора тимът надви Хебър Б със 109:106, отбелязвайки впечатляващите 20 тройки в мача.

Двубоят започна на много високо темпо и с чести смени на водачеството, а след десет минути игра отборът от Пазарджик водеше с 35:32. За разлика от опонента си обаче, МУ Варна продължи да играе висока резултатност и през втория период, като на почивката обърна за 62:51.

Тимът поддържаше аванса си и след паузата, а решителната четвърт започна при 88:81 в негова полза. Хебър Б започна много силно заключителната част и бързо стигна до нов обрат, като на свой ред успя да дръпне и с 6. МУ Варна обаче не се отказа и 18 секунди преди края тройка на Илхан Арабаджиев отново изведе тима напред при 107:104, а размяна на наказателни удари оформи и крайния резултат.

Тим Даамен отбеляза 29 точки за победителите, Рийс Ноа записа 27 и 7 борби, а Шон Даамен е с 24 точки.

За Хебър Б по 28 точки нанизаха Николай Нинов (9 борби) и Георги Марински (17 борби), а Юлий Арабаджийски се отчете с 27 точки и 8 борби.