3-0 за Берое, Дунав влезе в четворката след тройна въртележка при момичетата U16

(сн. BGbasket.com)
07-06-2023 21:36 | BGbasket.com

Берое Стара Загора и Дунав Русе са полуфиналистите от група В на финалите на държавното първенство за момичета U16. Днес бяха изиграни последните два мача от група В на шампионата, които определиха и крайното класиране в нея.

На полуфинал Берое Стара Загора ще срещне Рилски спортист, а ДунавЛокомотив София. В мачовете за 5/8 позиции от група В продължават Шампион 2006, който ще има мач с Черноморец 2014, и Левски, който ще се изправи срещу б. Вторият, третият и четвъртият тим попаднаха в тройна въртележка за второто място, в която предимство имаха русенки.

В първия мач за деня Дунав Русе отстъпи на Левски с 46:50. Русенки спечелиха категорично първата част с 22:11, но „сините“ обърнаха резултата до почивката за 29:28. Те бяха по-силни и през третия период, след който водеха с 44:38. Въпреки че Дунав спечели последната част, не успя да настигне съперника си и загуби, но въпреки това се класира за полуфиналите.

Деница Тенева записа 15 точки и 5 борби за победителките, а 12 плюс 9 добави Алекса Борисова. За Дунав с 13 точки и 8 борби завърши Катрин Тонева, а 11 точки и цели 22 борби регистрира Ивета Петрова.

Във втория мач Берое Стара Загора записа категорична победа с 69:29 срещу Шампион 2006. Старозагорки не позволиха на съперника си да вкара двуцифрен брой точки в нито една от частите, като постепенно трупаха все по-сериозна преднина, за да стигнат до успеха и първото място в групата.

Всички, влезли в игра за победителките, се разписаха, като с 13 точки и 7 борби се отчете Гергана Бъчкова, а 10 плюс 8 добави Валерия Стойчева. За Шампион 9 точки и 6 борби записа Албена Соколова, а със 7 плюс 5 се отчете Елена Георгиева.