Трилър във Варна! Ямбол излъга Черно море в края

(сн. facebook.com/bkchernomoreticha)
26-09-2023 20:52 | BGbasket.com

Отборът на Ямбол успя да победи Черно море Тича с 86:80 във втория двубой от първия ден на Черноморските игри.

Баскетболистите на Тони Дечев успяха да се върнат в мача в последния период и да излъжат противника си в края на мача, за да се поздравят с успех.

Двубоят между двата състава започна равностойно, а в края на първите десет минути състезателите на Кирил Болшаков си осиуриха преднина от 4 точки - 20:16. През втората четвърт "моряците" стигнаха и до първия двуцифрен аванс, а на почивката бяха напред при 44:31.

След подновяването на играта обаче тимът от Ямбол започна постепенно да наваксва изоставянето си, а след серия от 11:0 преднината на Черно море Тича бе напълно заличена. Така развоят от мача дойде в последната минута, когато Йоан Христов бе точен от тройката, а съотборниците му показаха отлична стрелба от наказателната линия.

Тейлър Къри завърши с дабъл-дабъл от 29 точки и 19 борби за успеха на Ямбол. Геди Йозапайтис отбеляза 24 точки, а капитанът Иван Лилов се разписа с 11, 5 борби и 5 асистенции.

Капитанът на Черно море Мартин Коцев бе най-резултатен за "моряците" с 18 точки, 7 борби, 5 асистенции и 5 откраднати топки. Къртис Джоунс записа 17 точки, с 16 точки и 8 завърши Мартин Йорданов, а Михаил Молдов вкара 11 точки.

Тагове: Черно море Тича, Ямбол