Категоричен Монако с ново злато във Франция (видео)

(сн. facebook.com/MonacoBasket)
13-06-2024 11:05 | BGbasket.com

Монако добави нова титла във витрината си в Лига Про А. Баскетболистите на Саша Обрадович изнесоха лекция на Париж след внушителното 115:76 в четвъртия финален мач, който се проведе в „Адидас Арена“. Така „монегаските“ приключиха серията за златото с 3:1 успеха срещу играчите на Туомас Ийсало.

За отбора от Княжеството това е второ поредно златно отличие във френския елит. Парижкият тим пък за пръв път в историята си игра финал в шампионата и пропусна да стигне до златен требъл, тъй като по-рано през сезона спечели трофея в Еврокъп и Купата на Лидерите.

Гостите загатнаха за развоя на мача още през първата част, след която стигнаха до аванс от 17 точки. „Монегаските“ нямаха намерение да спират с наказателната си акция и през целия втори период, а на полувремето светлинното табло светеше при 63:37 в тяхна полза. Домакините не намериха себе си и през цялото второ полувреме, което улесни допълнително задачата на отбора от Княжеството до края на мача.

Майк Джеймс за пореден път затвърди статута си на голямата звезда на „монегаските“ и завоюва при за MVP на финалната серия. Американският гард се отличи с 27 точки, включително и с 4 успешни изстрела от далечна дистанция.

Ели Окобо приключи с 23 точки и 5 тройки. Мамаду Жайтех финишира с 14 и 5 овладени под двата ринга топки, Джордан Лойд и Матю Стрезъл вкараха по 12.

Микаел Янтунен, Колин Малкълм и Ти Джей Шортс нанизаха по 12 точки за парижани. Надир Хифи и Джъстин Саймън имат по 11, като вторият остана и с 5 борби.

Тагове: Монако, Париж, Лига Про А