Академик преодоля Шумен на Черноморските игри

(сн. BGbasket.com)
26-09-2024 21:50 | Деляна Кадиева

Академик Бултекс 99 се превърна във втория финалист на Черноморските игри във Варна. Пловдивският тим надигра Шумен с 97:77 във втория полуфинал, който се изигра в зала "Христо Борисов". В този мач отборът от Пловдив не бе воден от старши треньора - Йордан Янков, който бе заместен от неговия помощник треньор - Георги Андонов

Така Академик записа втори последователен успех в проверките, като има и едно поражение. От своя страна момчетата на Янко Янков допуснаха втора поредна грешка преди сезона, а срещу името им личат и две победи.

Утре (петък) пловдивският тим ще спори за първото място с Черно море Тича, който отказа Ямбол с 88:82 в първия полуфинал, докато "жълто-сините" и шуменският тим ще играят за третата позиция. Мачът за бронза е от 16:30 часа, а финалът ще стартира два часа по-късно.

Символичните домакини първи си проправиха път към по-сериозна разлика, която впоследствие нарасна до двуцифрени изражения и след 10 минути игра дръпнаха с 13 точки. Шуменският тим започна да показва признаци на живот в хода на втората част и интригата се появи, но отборът от Пловдив отвърна на удара и на голямата почивка направи така, че да поведе с 51:40.

Символичните домакини се развихриха при подновяването на играта и погледнаха смело към още по-сериозен аванс, а в края на предпоследния период поведоха с 11 точки."Жълто-зелените" опитаха нов щурм във финалната десетка, но Академик за пореден път не се огъна и удържа победата.

Томислав Минков бе над всички за победителите с 18 точки и 7 борби. Николай Михайлов завърши със 17 и 8 овладени под двата ринга топки, Дейлън Уилиямс записа 13 и 5 овладени под двата коша топки. Обрад Томич има 11 точки и 8 борби, Николай Титков е с 10 и 8 асистенции.

Джакори Ийли изригна с 30 точки за Шумен, Бено Зечич финишира с 16.

Тагове: Академик Бултекс 99, Шумен, НБЛ - мъже