14 поред за Балкан в НБЛ

(сн. balkan-basket.com)
07-03-2020 19:31 | Мария Маринова

Балкан записа 14-а поредна победа в Националната баскетболна лига. Пред собствена публика шампионите очаквано не сбъркаха срещу по-младия състав на Академик София, побеждавайки го със 101:72, като по този начин прекъснаха серията му от четири поредни успеха.

Домакините водеха през цялото време, но голямата разлика се получи най-вече след по-силната втора четвърт. Те направиха по-малко грешки от своя съперник, като любопитното е, че не изпуснаха нито веднъж от фаула – 15/15.

За Академик отново извън състава бе Николай Николов. В игра не се появи Николай Михайлов, а за Балкан - Кени Хол.

Победата бе 19-а за шампионите, които остават лидер в класирането само с едно поражение, а след седмица гостуват на Черно море Тича. Баскетболистите на Георги Давидов са с баланс 9-11, като им предстои визита на Рилски спортист.

Домакините започнаха мача със серия от 11:4 след 9 поредни точки на Марко Радонич. Те обаче не успяха да се откъснат и на няколко пъти Академик намаляваше разликата само на 3 след по-стабилни изяви в подкошието. Високата резултатност от страна и на двата тима продължи, а след десет минути игра Балкан водеше с 30:26.

Въпреки равностойната първа четвърт, през втория период „зелените“ наложиха доминацията си. Още в началото му разликата стана двуцифрена, а след серия от 18:0 те се откъснаха напред с 59:33. Близо пет минути гостите не успяваха да се разпишат, като на почивката баскетболистите на Йовица Арсич водеха с 59:35.

След паузата играта бе доста по-равностойна, но Балкан продължаваше да поддържа солиден аванс. На два пъти той достигна 30 точки, което бе и най-голямата разлика в мача до момента, а преди заключителната четвърт тимът от Ботевград бе напред със 79:52.

В оставащото време авансът на домакините продължи да расте, а две минути и половината те минаха границата от 100 точки, като на практика мачът вече се доиграваше.

Всички баскетболисти на „зелените“, които се появиха в игра се разписаха, а най-резултатен бе Марко Радонич с 20 точки. Със 17 е Дейшон Найт, 14 има Димитър Димитров, с 13 точки и 11 борби се отчете Михайло Секулович, а Кейси Бенсън добави 12 точки.

За Академик Цветомир Чернокожев отбеляза 18 точки и овладя 12 борби. Николай Грозев вкара 17 точки, 12 има Андрей Иванов, а с 10 е Александър Милов.