Правец спечели трилър с Микс, победи за Хебър и ЦСКА

(сн. ББЛ)
27-02-2022 19:46 | BGbasket.com

Правец, Хебър и ЦСКА спечелиха днешните двубои от регион Запад на ББЛ А група, които се изиграха в столичната зала "Сейнт Джордж".

Страхотен мач изиграха Правец и Микс, като съставът на Иван Коцев спечели с 86:80 след продължение.

Двубоят премина през невероятни обрати, като в един момент Микс имаше аванс от цели 15 точки, преди нов обрат за победителите. Правец взе преднина в първата част, но Микс я заличи до почивката и тя дойде при пълно равенство - 31:31.

Третата част бе категорично за Микс - 20:8, но Правец не се отказа и се бори до последно, за да изравни резултата - 68:68 с кош на Евгени Василев 7 секунди преди сирената. Василев пропусна да даде успех в редовното време за своите веднага след това, а Денис Василев не успя да вкара финалния опит за Микс. Така се стигна до добавени 5 минути, в които Правец направи една серия от 10-0, за да изкопчи победата.

23 точки и 18 борби за успеха записа Павлин Ганчев, 22 вкара Евгени Василев, 14 - Костадин Лазаров, 11 точки и 12 борби - Данаил Христов.

31 за Микс вкара юношата на Рилски спортист Христо Бъчков, плюс 18 борби, 22 добави Денис Василев.

Очакван успех взе Хебър над Локомотив София с 91:70. Баскетболистите на Веско Веселинов взеха двуцифрен аванс още в първата четвърт, а на почивката вече водеха с 46:26. В третия период Хебър реши всичко и в последната част вече свали гарда, като позволи на Локо София да съкрати малко изоставането си като вкара 25 точки.

19 точки и 11 борби записа Теодор Николков, 17 вкара Герасим Николов и 14 - Денис Петков.

За Локо София Стефан Янев реализира 20 точки.

В последния мач за деня ЦСКА се наложи над Енигма Фойерверк със 79:68. След размяна на кошове на старта, армейците поведоха с 19:14 след първата част. Преднината им достигна 14 точки през втория период, но на почивката съперникът намали за 32:34. След паузата баскетболистите на Христо Ценов поддържаха аванс от няколко точки и въпреки че минути преди края Енигма изравни, те не допуснаха пълен обрат.

Асен Попов бе над всички за успеха с 27 точки и 11 борби. Александър Димитров записа 18 точки и 9 борби, а с 13 точки е Димитър Генов.

Над всички за съперника бе Виктор Германов с 31 точки, 14 вкара Васил Попов.