Даниел Клечков: 30 минути играхме равностойно

(сн: НБЛ)
20-04-2022 22:44 | БТА

Старши треньорът Даниел Клечков коментира след срещата от 26-ия кръг на Националната баскетболна лига между отборите на Черно море Тича и Черноморец, завършила с победа 99:79 за гостите: "Равностоен мач. Мога да поздравя нашия отбор, 30 минути игра равностойно. Имаше микро ситуация, в която крадем топката, трябваше да вкараме кош и евентуално даже да поведем в резултата, но Мартин Стефанов я изпусна, от там получаваме два коша и в тази ситуация може би ние можеше да поведем в края на третата част и да стане малко по-различно и да влезем в четвъртата част с аванс за нас.

Затова казвам - 30 минути играхме супер. На пръв поглед 50 борби за хванали Черноморец, много ни е трудно този сезон. Докато не възмъжеем, това ще ни бъде огромен проблем. Следващият проблем, който отново е налице - много елементарни, лесни ситуации пропуснати отново под коша. Ако не се лъжа са поне около 10, които, ако ги сметна по 2 са 20 точки.

Генерално - не лош мач, но все пак си е загуба, така че трябва да си вадим изводите от нея и следващия мач, ако може да изкараме 35 минути на много добро ниво и добро темпо".

Тагове: НБЛ - мъже