Миньор 2015 спечели бронза в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
12-06-2022 17:05 | BGbasket.com

Миньор 2015 завърши трети през този сезон в ББЛ А група. В зала "Триадица" в София тимът се пребори за бронзовите медали след успех срещу Чавдар Троян с 99:84 в последния ден от Националните финали днес.

Двубоят започна с изключително висока резултатност, а след десет минути игра тимът от Перник водеше с 32:26. Баскетболистите на Лъчезар Диков за кратко намалиха пасива си до точка, но на почивката преднината на съперника им вече бе двуцифрена – 52:40.

Разликата скочи до 19 след паузата, но преди последната част Чавдар намали за 61:74. В оставащото време обаче Миньор 2015 нямаше проблем да поддържа солидния си аванс и да спечели.

По 26 точки за победителите вкараха Георги Бързаков (8 борби и 7 асистенции) и Драгомир Енчев с 25 борби.  Христо Гатев реализира 23 точки, с 12 е Мартин Мандалски, а силно се включи и Георги Дамянов с 8 точки и 13 асистенции.

За съперника Камен Пенчев бе над всички с 29 точки (5 тройки) и 7 асистенции. Цветослав Острев наниза 18 точки, 17 има Радослав Кочев, който по-рано днес игра и в мача за бронза в ББЛ Б група с Дрийм Тийм Троян. 13 точки добави Габриел Йонков.