Момент за историята! Уориърс с четвърта титла за последните осем години

17-06-2022 09:08 | BGbasket.com

Голдън Стейт Уориърс е новият шампион в Националната баскетболна асоциация. Тимът спечели четвърта титла в последните осем години след тези през 2015, 2017 и 2018 г. и се превърна в един от най-успешните в историята на лигата.

„Воините“ спечелиха четвъртия мач срещу Бостън като гост със 103:90 и с общ резултат 4-2 затвориха серията в своя полза.

„Келтите“ водеха в първите минути от срещата, но след това Уориърс направи обрат и не изпусна водачеството си до последно. Ключова бе серията от 21:0 в края на първата и началото на втората част, която бе и най-дългата във финален двубой в последните 50 години.

За пореден мач Стеф Къри бе в основата на успеха с 34 точки, 7 борби и 7 асистенции, като очаквано бе избран и за MVP на финалите. Гардът бе изключително емоционален, като избухна в сълзи в последните секунди на мача. От съотборниците му Андрю Уигинс добави 18 точки.

За Бостън Джейлън Браун бе над всички с 34 точки и 7 борби. Ал Хорфърд записа дабъл-дабъл от 19 точки и 14 борби.