Юношите U18 завършиха с победа в групата, но останаха извън осмицата

(сн. fiba.com)
03-08-2022 22:11 | BGbasket.com

Националният отбор на България за юноши U18 записа трета победа на Европейското първенство, дивизия В. В петия си мач от груповата фаза тимът се наложи убедително над Норвегия със 74:56. Въпреки че завършва с баланс 3-2 обаче тимът ни остава трети в класирането на групата след тройна въртележка с втория Нидерландия и четвъртия Грузия. Нидерландците победиха и двата си съперника и останаха първи във въртележката, съответно втори в групата.

Така в следващата фаза тимът ни ще играе за разпределение на местата 9/16 в крайното класиране. В първия си мач от нея той ще срещне четвъртия от група А Естония. При победа ще се стигне до мачове за 9/12 позиция, а при загуба – за 13/16.

Въпреки че нямаше шансове за осмицата още преди мача, отборът ни започна мача силно и показа силна игра, откъсвайки се напред в резултата. На почивката разликата вече беше 9 точки, като на моменти през втория период стана двуцифрена. Стабилна трета част, завършила със серия от 10:3 за България направи преднината на тима ни още по-сериозна и той приключи срещата без проблеми.

Христо Бачков записа 17 точки и 8 борби за победителите, 14 плюс 8 добави Мартин Ковачев, а 11 точки отбеляза Стефан Михайлов.

За Норвегия Едгар Алагич регистрира 18 точки, а Бенджамин Фишър – 13.