Трилър с продължение реши Черноморец - Академик

20-09-2022 11:05 | marica.bg

Черноморец победи Академик Пловдив с 94:85 след продължение в контрола среща, част от подготовката на двата тима за новия сезон. Мачът се игра в бургаската зала „Бойчо Брънзов".

Бургазлии имаха предимство през голямата част от първото полувреме, като излязоха напред със 7 точки в средата на втория период, но Академик обърна за 46:41 в своя полза след 20 минути игра. След паузата авансът на гостите стана 11 точки, но и това не спря Черноморец, който стигна до продължение след силен край на последната четвърт и 80:80.

В допълнителните 5 минути „акулите“ се оказаха по-добри и оформиха крайното 94:85.

Мунис Туту наниза 32 точки за Черноморец, от които 5 тройки, плюс 9 асистенции и 6 откраднати топки. Макол Мойен оформи дабъл-дабъл – 25 и 19 борби. Симеон Лепичев приключи с 15 точки и 8 борби. Георги Боянов е с 9 точки и 12 борби.

Капитанът на Академик Пловдив Тони Гуджино също стигна до двойните показатели – 20 точки и 10 борби. Томислав Минков го последва с 19 и 5 борби. Александър Милов вкара 17 точки. Васил Бачев е с 12 и 8 борби. Омар Крайем отбеляза 9 точки и направи 11 асистенции.

В групата на пловдивчани не бяха Николай Николов и Кръстан Кръстанов.

Тагове: Черноморец, Академик Пловдив