Спартак е на финал в Ботевград след драматичен мач с Черноморец

(сн. BGbasket.com)
28-09-2022 18:58 | BGbasket.com

Спартак се класира за финала на приятелския турнир в Ботевград, който се провежда в памет на легендата Георги Христов. На старта на надпреварата днес баскетболистите на Тодор Тодоров надвиха драматично Черноморец с 86:85. Те водеха почти през целия двубой, но бяха близо до това да изпуснат мача в последната минута. Новото попълнение на плевенския тим Станимир Маринов не бе в групата.

Съперник на отбора от Плевен на финала ще бъде победителят от мача между Балкан и Пелистер. Загубилият ще играе с отбора на Васил Евтимов за третото място.

Спартак поведе с двуцифрена разлика още в началните минути, но след първата част авансът му бе едва 2 – 19:17. Резултатността се вдигна през втория период, като разликата в полза на тима достигна и 13 точки, а на почивката той водеше с 44:38.

След паузата играта бе много равностойна, като на два пъти Черноморец се доближаваше само на 2. До обрат обаче така и не се стигна и последната четвърт започна при 68:63 в полза на съперника. Натискът на бургаския тим продължи и след кош на Николай Титков и обща серия от 7:0, отборът поведе за първи път в мача при 85:84 и оставащи 28 секунди. В следващата атака обаче Николай Стоянов реализира и даде точка преднина за отбора си. Той бе и фаулиран, но изпусна наказателния удар. Макол Мойен взе борбата и даде шанс на отбора му за последна атака, но стрелбата от тройката на Мунис Туту бе неточна. Черноморец все пак вкара накрая, но кошът не бе зачетен, тъй като е бил извън времето.

Цветомир Чернокожев бе над всички за отбора от Плевен с 20 точки и 9 борби. Николай Стоянов вкара 16 точки. По 11 имат Димитър Маринчешки и Ивко Ивков.

За съперника Георги Боянов реализира 22 точки. Мунис Туту направи дабъл-дабъл от 20 точки и 10 асистенции, като овладя и 7 борби, а по 13 точки вкараха Симеон Лепичев и Николай Титков.