Златин Георгиев близо до трипъл-дабъл, но Рилски спечели дербито с Левски

(сн. facebook.com/levskibasket)
08-10-2022 20:42 | BGbasket.com

Рилски спортист започна успешно новия сезон в Националната баскетболна лига. В първия си мач от шампионата отборът надви като гост Левски с 89:73, след като водеше през цялото време в столичната зала „Универсиада“. Само три борби разделиха Златин Георгиев от трипъл-дабъл, който след девет години в Рилецо отново се завърна в София, но и той не бе достатъчен за успех на „сините“.

Тимът от Самоков бе без контузения Мирослав Васов, който ще отсъства няколко месеца, както и без Еван Бати, който е болен. Извън групата за домакините останаха Алън Арнет и Джон Флорвиъс, тъй като двамата чакат всичките си документи, за да могат да бъдат картотекирани.

В следващия кръг за Рилски спортист предстои ново дерби, този път в Балкан у дома, но преди това отборът ще се изправи срещу Кангурус Мехелен в първия си мач от ФИБА Къп. Левски пък ще гостува на Спартак в Плевен.

Водени от Димаджио Уигинс и Брандън Рандълф, гостите взеха инициативата в началните минути. Левски имаше много висока успеваемост в подкошието, но така и не успяваше да отбележи тройка. В комбинация и с повечето си грешки, през цялата първа част тимът бе в ролята на догонващ и след края й изоставаше с 18:22.

Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров продължиха да увеличават разликата и през втория период и две минути преди почивката дръпнаха с 42:27. Точни стрелби на Златин Георгиев, вкарал 15 точки само за първото полувреме, обаче намалиха изоставането на тима му на 36:45.

Веднага след подновяването на играта Рилски спортист отново направи аванса си двуцифрен. В следващите минути тимът поддържаше разлика от около десетина точки и преди заключителната четвърт бе напред с 66:55.

До края гостите продължиха да увеличават преднината си и спечелиха без проблеми, а мачът бе завършен основно от по-младите момчета за двата тима.

Брандън Рандълф бе най-резултатен за успеха с 16 точки. Димаджио Уигинс има дабъл-дабъл от 14 точки и 12 борби, по 11 точки реализираха Чавдар Костов, Александър Янев и Деян Карамфилов, а 10 има Васил Попов.

За Левски Златин Георгиев записа 19 точки, 7 борби и 12 асистенции, Раян Райт има 19 точки и 10 борби, а с 11 точки е Николай Михайлов.