Монтана 2003 подгря за дербито с четвърта поредна победа в А група

(сн. BGbasket.com)
13-11-2022 19:27 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа четвъртата си поредна и общо пета победа за редовния сезон в женската А група. Като гост отборът се наложи над Шампион 2006 с резултат 88:69. Така монтанки са с актив 5-1 кръг преди дербито с основния си конкурент в първенството – Берое Стара Загора, на когото предстои да бъдат домакини. Столичанки пък са с по три победи и загуби, колкото има и Рилски спортист, веднага след лидерите в класирането. В следващия кръг именно двата отбора ще се срещнат, за да определят кой ще бъде еднолично трети във временното класиране.

През цялото първо полувреме отборът на Шампион 2006 стоеше много добре срещу класния си съперник. Монтана имаше малка преднина през първата част, но не успя да натрупа разлика, а на моменти имаше изравнявания на резултата и обрати. На почивката гостите водеха с 40:32.

Малко след подновяването на играта разликата стана двуцифрена, а до края на третия период стана почти 20 точки при 65:46. Равностойна последна десетка запази статуквото и Монтана 2003 си тръгна с победата в мача.

Пет баскетболистки на победителките записаха двуцифрен актив, като с 18 точки и 6 асистенции завърши Габриела Николова, 17 отбеляза Валерия Алексиева.

За Шампион Валентина Веселинова отбеляза 16 точки, а с по 14 завършиха Елена Димова (9 борби) и Виктория Иванова (6 борби, 5 асистенции).