Категоричен Ямбол надви Шумен за втора победа

19-11-2022 20:56 | BGbasket.com

Ямбол спечели втори мач за редовния сезон в НБЛ. Като гост тимът се наложи над Шумен с резултат 84:68. След отлична втора част ямболии натрупаха сериозна преднина в мач, в който бяха по-силни през повечето време. Техният актив е 2-3, а този на шуменци – 1-5. В следващия кръг Ямбол ще посрещне Балкан, а ШуменСпартак Плевен.

Домакините започнаха по-добре мача и в първите минути поведоха с 15:6. Ямбол обаче затвори първия период със серия от 15:2, а малко по-късно – в средата на втория период направиха още една такава серия и се откъснаха далеч напред в резултата. На почивката гостите водеха с 44:25.

На моменти в средата на третия период разликата скочи до цели 26 точки, но Шумен направи серия от 18:2 и стопи голяма част от дефицита си за 52:64 след 30 минути игра. Въпреки подема на домакините съперникът успя да запази комфортен аванс и след като спечели и последната десетка, да си тръгне с убедителна победа.

Шумен спечели борбата под коша, но извърши два пъти повече грешки, а асистенциите бяха 23:13 в полза на гостите, както и отнетите топки – 11:4.

Трей Сампсън записа 18 точки и 8 борби з победителите, 16 вкара Дикуан Морис, а с 13 се отчете Дом Кристиано.

За Шумен Георги Кендеров регистрира 30 точки и 5 борби, а 19 точки и 14 борби добави Рей Идову.