Олимпиакос изпусна Макаби в Тел Авив

(сн. Twitter)
22-11-2022 23:21 | BGbasket.com

Олимпиакос не успя да си тръгне с победа от Тел Авив и загуби с 84:90 гостуването си на Макаби.

Двата тима изиграха много оспорвано първо полувреме, в което играта вървеше кош за кош. Гръцкият тим се оттегли на почивката с аванс от 45:43.

Александър Везенков изигра страхотна трета част и в нея Олимпиакос се откъсна напред с двуцифрена преднина.

Съставът от Пирея обаче пропиля 11 точки и допусна обрат в началото на последния период.

Макаби не само обърна, но и поведе с 6 точки и не изпусна повече инициативата до края, въпреки опитите на Олимпиакос.

Александър Везенков поддържаше нивото си с дабъл-дабъл и 17 точки и 10 борби за 31 минути.

Янулис Ларендзакис вкара 21 за гостите, а за успеха на Макаби бившият играч на Олимпиакос Уейд Болдуин отбеляза 22.