Осма поредна победа за Своге в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
01-12-2022 23:04 | BGbasket.com

Спортист Своге записа осма поредна победа в регион Запад, след като в столичната зала „Триадица“ се наложи над Енигма Фойерверк с 90:69.

Гостите взеха инициативата в началото и след първата част водеха с 22:18, след като нанизаха пет тройки само в нея, четири от които на стартиралия много силно Симеон Ценов. Спортист поддържаше аванс от няколко точки и през втория период. За кратко той стана и двуцифрен, а на почивката тимът бе напред с 41:35.

Силна серия малко след подновяването на играта позволи на баскетболистите на Емил Горанов отново да натрупат разлика и преди решителната четвърт да водят с 67:48. В оставащото време отборът от Своге поддържаше преднина от 15-20 точки спечели без проблеми. Победителите вкараха 15 тройки в мача, като направиха и по-малко грешки.

Симеон Ценов бе над всички за победителите с 29 точки (8 тройки) и 11 борби. Петър Загоров реализира 14 точки, с 13 е Дамян Стоянов, по 11 реализираха Иван Ценов и Борис Матраков.

За Енигма, който бе с ротация едва от шест баскетболисти, Иво Славчев бе най-резултатен с 25 точки. Любомир Орешаров наниза 19, с 16 и 10 борби е Тодор Захариев.