Олимпиакос падна в края от шампиона на Евролигата

(сн. facebook.com/olympiacosbc)
01-12-2022 21:50 | BGbasket.com

Олимпиакос води три четвъртини срещу Анадолу Ефес в Истанбул, но загуби в последната и накрая падна със 71:82 от настоящия шампион на Евролигата.

След 11 кръга Александър Везенков и отборът му са с актив от 7 победи и 4 поражения, все още комфортно в първата част от класирането.

Началото бе обещаващо за тима от Пирея след серия от 10-0 преди Анадолу Ефес да реагира и да настигне опонента си.

В средата на втората част Олимпиакос за първи път стигна до двуцифрена преднина, а след това затвори полувремето при 41:33 в своя полза.

Въпреки че и в един момент от третата част стигнаха до преднина от десет, след това Везенков и компания загубиха инициативата и до края на периода авансът им се стопи.

В последната част след импулса в играта си, Анадолу Ефес успя да поеме контрол над мача и да затвърди успеха в края.

Александър Везенков отново бе най-резултатен за своя тим. Българският национал завърши с 18 точки, 3 борби, 3 асистенции и 1 открадната топка за 34 минути на терена.

Янулис Ларендзакис вкара 13 точки за Олимпиакос, а по 12 отбелязаха Костас Слукас и Мустафа Фал.

За победителите от Анадолу Ефес Уил Клайбърн бе най-полезен с 24 точки, 5 борби и 3 асистенции.

За тима на Олимпиакос предстои домакинство на Панатинайкос на 5 декември в Пирея в голямото дерби на гръцкото първенство, а на 9 декември Везенков и съотборниците му ще посрещнат италианския Виртус Болоня в следващия кръг на Евролигата.