ИУ спечели трилър срещу Шумен -2, Шоутайм и Черно море -2 също с победи

(сн. ББЛ)
04-12-2022 19:51 | BGbasket.com

ИУ, Шоутайм и Черно море Тича -2 спечелиха днешните мачове от регион Изток на ББЛ А група. Двубоите се проведоха днес в зала „Дечко Стефанов“ в Търговище.

Шоутайм записа шеста поредна победа, след като се наложи над с Ънстопабъл 92:82 в първия мач за деня. Варненският тим поведе с 22:15 след десет минути игра, но въпреки че дръпна и с двуцифрена разлика през втория период, на почивката съперникът намали за 36:41. Отборът от Добрич стигна и до пълен обрат в края на третата четвърт, но след силни финални десет минути Шоутайм спечели. Победителите направиха 12 грешки срещу 22, като имаха и повече наказателни удари – 16/19 срещу само един изпълнен за опонента им.

Васил Кьосев бе най-резултатен за победителите с 23 точки и 8 борби. Красимир Димитров се отчете с 19 точки, 10 борби и 7 асистенции. За Ънстопабъл Петър Демирев записа 28 точки и 10 борби, Добромир Шерингов има 26 точки.

ИУ спечели дербито на кръга, побеждавайки Шумен -2 с 65:56 след продължение. Тимът от Варна поведе с 15:12 след десет минути игра, но в края на полувремето баскетболистите на Звонко Папак и Янко Янков обърнаха за 27:24. Те обаче не задържаха дълго водачеството си след паузата и ИУ отново излезе напред, като преди последната част резултатът бе 43:37 в негова полза. Драмата продължи до последно, като 17 секунди преди края резултатът бе равен – 52:52. Отборът на Петко Делев пропусна възможността да си осигури победата още в редовното време, изпускайки от тройката, но спечели добавените пет минути с 13:4, с което и мача. И двата тима правеха много пропуски, като победителите допуснаха и 28 грешки, но компенсираха с по-добра игра в подкошието.

Емил Михалев записа 18 точки и 9 борби за ИУ. Цветан Савов се отчете с 16 точки и 15 борби, Александър Подскочиев има 14 точки. За Шумен -2 Росен Иванов има 13 точки и 15 борби, Окан Хасанов добави 13 точки.

В последния мач Черно море Тича -2 нанесе седма загуба на Светкавица, побеждавайки го със 78:68. Тимът от Търговище натрупа аванс от 15 точки още в края на първата четвърт, но на почивката от него имаше само 1 – 35:34. Подемът в играта на „моряците“ продължи и след силно второ полувреме те спечелиха мача.

Любомир Керемедчиев реализира 22 точки за успеха, с 18 е Мерт Адем, а 14 и 16 борби има Кристиян Попов. За Светкавица Александър Янчев записа 29 точки с 9 борби, Сашо Георгиев има 21 точки и 10 борби, а Николай Ненов добави 10 точки и 7 борби.