ЦСКА -2 с четвърта поредна победа в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
06-12-2022 23:25 | BGbasket.com

ЦСКА -2 записа четвърта поредна победа в регион Запад на ББЛ А група. В среща, изиграна тази вечер в столичната зала „Триадица“, тимът се наложи над Енигма Фойерверк с 67:48, след като водеше през цялото време.

След този двубой победителите днес са с баланс 6-3, докато днешният им съперник е с 3-7 и вече в серия от три последователни загуби.

„Червените“ поведоха с двуцифрена разлика още през първата четвърт, а след края й бяха напред с 19:11. Вторият период бе доста по-равностоен, но с ниска резултатност и много пропуски и от двете страни, а на почивката преднината на ЦСКА -2 от 8 точки се запази, този път при 30:22.

След паузата настъпи нов подем в играта на баскетболистите на Христо Ценов, които дръпнаха и с 18, а последната четвърт започна при 50:34 в тяхна полза. В оставащото време Енигма Фойерверк не успя да застраши сериозно преднината на съперника и победата отиде за армейците.

ЦСКА -2 вкара 11 тройки в мача, но от 41 опита. Тимът правеше много пропуски и в подкошието, но хвана 20 борби в нападение, което му позволи да отбележи повече точки от втори шанс.

Георги Цеков бе най-резултатен за успеха с 16 точки. Димитър Генов записа 11 с 8 борби, Мартин Русев е с 10 точки и 7 борби, а 11 борби овладя Александър Александров.

Любомир Орешаров направи дабъл-дабъл за Енигма от 16 точки и 11 борби, а 10 точки добави Тодор Захариев.